Chór

Wspólnoty

Chór parafialny

Chór działający przy parafii Św. Stanisława Kostki we Wrocławiu zapoczątkował swoją działalność w listopadzie 2009 r. Oficjalnym rozpoczęciem pracy chóru była msza święta w intencji przyszłych chórzystów i ich rodzin w przeddzień święta św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Mimo krótkiej działalności chóru udało się już ubogacić śpiewem uroczystości, m.in. Święta Św. Cecylii, Uroczystości Objawienia Pańskiego, zorganizowane po raz pierwszy w parafii wspólne kolędowanie, oraz liturgię Środy Popielcowej.
Aktualnie grupa chórzystów liczy 15 członków. Niektórzy wywodzą się z innych wrocławskich chórów, czy nawet innych, sąsiadujących parafii. Jednak przede wszystkim są to zwykli miłośnicy śpiewu, których łączy pragnienie wspólnej modlitwy śpiewem i chęć doskonalenia swojego warsztatu wokalnego. Jesteśmy zespołem śpiewającym w trzygłosie. Repertuar jaki wykonujemy w głównej mierze ukierunkowany jest na potrzeby liturgii i związanego z nią roku liturgicznego. Zaczynając od chorału gregoriańskiego, kolęd, śpiewów okresu zwykłego, pieśni pasyjnych, wielkanocnych i maryjnych a kończąc na częściach stałych mszy świętej.
Dyrygentem chóru a zarazem organistą w kościele parafialnym jest Paweł Ożga – student wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie dyrygentury prof. Marty Kierskiej – Witczak oraz w klasie organów prof. Marka Fronca. Absolwent Metropolitalnego Studium Organistowskiego we Wrocławiu, które ukończył z wyróżnieniem; współpracujący z wieloma chórami ,scholami gregoriańskimi oraz zespołami instrumentalnymi m.in. z Jasnogórskim Chórem Mieszanym, Chórem Cecyliańskim i Orkiestrą Dętą w Grodkowie, wrocławskim Chórem Feichtinum. Czynnie prowadzi działalność koncertową, jest kierownikiem artystycznym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Józefa Elsnera – Grodkowskie Lato Organowe. Zajmuje się również badaniami organologicznymi oraz współpracuje z kilkoma gazetami i rozgłośniami radiowymi. Jest pomysłodawcą i założycielem chóru parafialnego, pracuje nad jakością jego brzmienia oraz indywidualnym poprawieniem emisji głosu u każdego z chórzystów.
Przed chórem parafialnym stają co raz to większe wyzwania: piękna liturgia, śpiew, pomoc w modlitwie pozostałym wiernym. Aby to wszystko miało miejsce potrzebujemy ciągłego rozwoju. Potrzebujemy CIEBIE! Jeśli tylko chciałabyś, bądź chciałbyś zmienić trochę swoje życie, spędzać część swego wolnego czasu we wspólnocie, podzielić się sobą tak aby inni mogli dogłębnie przeżywać bezgraniczne spotkanie z Bogiem, to zapraszamy Cię na próbę chóru, która odbywa się co tydzień we wtorek o godzinie 19:00 w salce w dolnym kościele. Zapewniamy przemiłą atmosferę i dużą dawkę śpiewania. Przyjdź, spróbuj i nie przejmuj się tym, że wydaje Ci się, że nie umiesz śpiewać, bo przecież kto śpiewa dwa razy się modli…

PRÓBA CHÓRU

wtorek - godz. 19.00